Майстер-клас «Я роблю так» (частина1)
У П'ядицькому лііцеї в цей час проходить методичний тиждень педагогічної майстерності.
Традиційно березень у кожній школі насичений подіями. Поряд із святами цього місяця завершується вивчення педагогічного досвіду працівників перед атестацією. У П'ядицькому лііцеї в цей час проходить методичний тиждень педагогічної майстерності. Цей «коронавірусний» рік не став винятком. Сьогодні, за традицією, у ліцеї розпочався майстер-клас «Я роблю так», метою якого є поширити та передати педагогічний досвід колегам шляхом показу інноваційних методів та прийомів роботи власної системи викладання учителями, які атестуються. Відмінною ознакою цьогорічного майстер-класу став його формат – ОНЛАЙН.
З часу участі нашого ліцею у Мережі шкіл Програми "Демократична школа", поряд з методами формування предметних компетентностей учителі демонстрували вправи з формування громадянських компетентностей. Приємно, що більшість учасників об’єднали їх в єдине ціле (як результат участі ліцею у освітньому проекті Всеукраїнського рівня за темою «Формування та оцінювання громадянських компетентностей в освітньому процесі на рівні базової середньої освіти»).
Розпочався майстер-клас презентацією учителя фізики Романа Васильовича Павлюка , який провів з учасниками вікторину «Сила. Види сил.» на інтерактивній онлайн-платформі Kahoot, зарядивши учасників духом змагання, емоційним сплеском та великим напруженням мозкової діяльності. А запропонована вправа «Гра в картинки» поглибила розуміння прав людини.
Потім естафету підхопила Надія Петрівна Дубинська, учителька інформатики. Надія Петрівна є автором власних вправ для формування громадянських компетентностей на уроках інформатики у 6 класі,які продемонструвала колегам. До речі, вправи повністю інтегровані в урок, не тільки не відволікають від навчальної та виховної мети уроку інформатики, а навпаки, роблять процес навчання насиченішим та цікавішим. В ході виконання вправ, під час роботи зі спільним документом, поряд із удосконаленням навичок використання графічних об’єктів у презентаціях, формується ставлення учасників до себе та колег. Їм надається можливість самим оцінити свої позитивні якості та співставити їх з оцінкою оточуючих, подивитися на себе «зі сторони». А вправа «Сортуємо відходи» удосконалює уміння використовувати ефекти анімації для об’єктів та узагальнює знання про види побутових відходів і їх сортування.